Menu

Uncategorised

 jaro

Informace k posouzení školní zralosti

Aktuální informace k posouzení školní zralosti

Vážení rodiče, v případě že zvažujete posouzení školní zralosti Vašeho dítěte:

  • žádosti přijímáme od ledna 2024 - způsoby podání žádosti naleznete na našich webových stránkách  www.poradnazl.cz
  • odborné posouzení školní zralosti a připravenosti Vašeho dítěte (případné doporučení odkladu školní docházky) budeme na všech pracovištích KPPP a ZDVPP Zlín realizovat od února 2024
  • pokud Vaše dítě k 1.9. daného roku nedovrší 6 let a uvažujete o jeho nástupu do první třídy (tzv. předčasné zaškolení), je doporučení od ŠPZ povinné
  • S sebou: vyplněný dotazník z MŠ (pokud nebyl do KPPP zaslán mateřskou školou), pro urychlení poradenské služby si také můžete připravit vyplněný anamnestický dotazník (pokud nemáte možnost tisku, vyplníte v KPPP)

Další dotazy rádi zodpovíme. Děkujeme.

Dotazník MŠ ke stažení ZDE

Anamnestický dotazník ke stažení ZDE

Prázdninový provoz KPPP a ZDVPP Zlín

 
od 1. 7. –  do 9. 7. 2021
provoz na všech pracovištích  8-14 hod

 

od 12. 7. – do 24. 8. 2021
všechna pracoviště uzavřena z důvodu čerpání řádné dovolené (v naléhavých a neodkladných případech volejte na telefonní čísla - 575 570 491, 734 780 348 - pracoviště Zlín)

 

od 25. 8. – do 31.8.2021
provoz na všech pracovištích 8-14 hod

Talentované děti

Talented Children (Talentované děti)

Projekt je realizován Krajskou pedagogicko-psychologickou poradnou A ZDVPP Zlín ve spolupráci s Titan Partnership Ltd., Birmingham velká Británie (Asociace škol) a Nevsehir Haci Bektas Veli University, Nevsehir, Turecko (Univerzita).

Tématem projektu jsou talentované děti. Projekt je zaměřen na výměnu informací, zkušeností a prezentaci příkladů dobré praxe při identifikaci, vzdělávání a hodnocení talentovaných dětí v primárním vzdělávání. Asociace škol Titan Partnership ve Velké Británii má bohaté zkušenosti s podporou talentovaných dětí ve školách, Univerzita Nevsehir v Turecku, zejména její Pedagogická fakulta, přiblíží, jak se budoucí pedagožky a pedagogové učí rozeznávat talentované děti a přizpůsobit výuku jejich potřebám, KPPP a ZDVPP Zlín je erudovanou organizací v oblasti diagnostiky talentovaných.  Toto partnerství si klade za cíl zvýšit společenské povědomí o problematice talentovaných dětí a zaměřit pozornost odborníků ve vzdělávání i místních a národních úřadů v oblasti vzdělávání a školství na jejich podporu.

Cílovými skupinami jsou pedagožky a pedagogové v mateřských, základních a středních školách, východní poradci, školní metodici prevence, vedení škol, členové akademického sboru na univerzitách, speciální pedagožky a pedagogové, psycholožky a psychologové a další odborní pracovníci zabývající se problematikou talentovaných dětí.

Klíčovými aktivitami projektu jsou studijní návštěvy a společné odborné semináře v partnerských zemích. Studijní cesty budou tematicky zaměřeny na konkrétní oblast problematiky tak, aby byl zaručen maximální přísun informací. Během trvání projektu se uskuteční celkem 3 studijní cesty. Součástí programu studijních cest bude vždy odborný seminář, na který budou pozváni přední odborníci z oblasti vyhledávání/identifikace talentovaných dětí, jejich výuky a hodnocení. Seminář pomůže účastníkům studijních cest upevnit a rozšířit své znalosti o problematice. Znalosti, informace a příklady dobré praxe získané během studijních cest a seminářů budou sloužit jako základ pro tvorbu hlavních výstupů projektu.

Projekt bude uzavřen závěrečnou konferencí, kde budou odborné veřejnosti, za účasti médií, představy hlavní výstupy projektu.

Projekt je financován programem Evropské unie Erasmus+ a bude realizován v období září 2014 až srpen 2016.

 

Doporučení partnerů projektu Talented Children k otázkám identifikace a vzdělávání nadaných a talentovaných dětí

Publikace Identifikace a vzdělávání nadaných a talentovaných dětí – dobrá praxe pro Evropu

Zpráva ze studijní cesty do Turecka

Zpráva ze studijní cesty do Velké Británie

JAK PRACOVAT S DĚTMI SE SVP PŘI VYUŽITÍ JÓGY A NETRADIČNÍCH POHYBOVÝCH AKTIVIT

Obsah semináře:

Náplní vzdělávacího programu budou základy teorie, metodické rady a praktické ukázky konkrétních postupů rozvoje jednotlivých poznávacích funkcí (např. zrak, sluch, pravolevou orientaci) a charakterizování jednotlivých poruch učení (dyslexie, dysortografie, dysgrafie, dyskalkulie). Využití netradičních pohybových prvků (žonglování, jógy prstů) v rámci výuky. Účastníci získají inspiraci pro kreativní přístup ke vzdělávání žáků se SVP.

Vzdělávací program se skládá ze 4 na sebe navazujících setkání:

  • rozdělní percepčních funkcí, pohybových dovedností a jejich rozvoj
  • základní dělení poruch učení, projevy ve škole a náprava
  • netradiční pohybové aktivity (sestavení hodiny, dechová cvičení, jógové sestavy, druhy relaxací)
  • workshop, vzájemné sdělování zkušeností z praxe, dotazy a beseda i s účastí psychologa

Aktuální termíny: 

pozvankyIKAPvav202223